۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
برگزاري نشست تخصصي معرفي موزه نمونه ي زنده ي مردم شناسي دكتر رهگشاي بادرود در دانشگاه هنراصفهان
 
 در روز شنبه چهاردهم ارديبهشت 1398 انجمن علمي ارشد مديريت موزه (گروه موزه و گردشگري) دانشكده پژوهش‌هاي عالي هنر و كارآفريني دانشگاه هنر اصفهان با همكاري امور فرهنگي ميزبان دكتر محمد رهگشاي (عضو هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي) و همسر ايشان خانم ميريام گوتس بود.

ايشان با علم به شناخت فرهنگ پيشينيان و غني بودن فرهنگ ايراني، برآن شدند كه اين فرهنگ را در عصر مدرنيته به نوجوانان و جوانان هديه كنند و در اين راه توانستند مكاني فرهنگي و علمي با پتانسيل هاي جذاب گردشگري و كارآفريني در چارچوب يك موزه نمونه زنده مردم شناسي ايجاد نمايند.

فعاليت‌هاي اصلي موزه بر محور كشف استعدادهاي كودكان و نوجوانان و تقويت آن و نيز احياي تخصص‌ها، مشاغل بومي و فرهنگ و سنت‌هاي محلي كه بي‌شك دست‌مايه‌ي هويت و افتخار ملي است قرار گرفته است.

دراين راستا، با ايجاد كلاسها و كارگاههاي آموزشي و پژوهشي در زمينه هاي هنري، فرهنگي و علمي اعم از خط، نقاشي، موسيقي، نجوم و عكاسي اجرام آسماني، سفالگري و نيز برگزاري جشنها و مراسم سنتي و آييني و همچنين ايجاد خانه عروسك هاي بومي شناسنامه دار با هدف انتقال تاريخ محلي به نسل امروز، بر آنيم تا اقدام عملي شعار سرا موزه را به منصه‌ي ظهور برسانند:

« پل بين ايام پيشين و پس سراموزه رهگشاي است و بس »

حسن ختام اين نشست با نمايش و معرفي عروسك¬هاي صلح كه توسط بانوان كارآفرين شهر بادرود ساخته و به موزه هاي مطرح دنيا اهدا شده بود، پايان پذيرفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/02/15
تعداد بازدید:
587
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136248089 - 03136249836 - 03136249840 - 03136269972 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal