۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
امور فرهنگي:
برگزاري نشست قرآني و تقدير از برگزيدگان سي و چهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشجويان در دانشگاه هنر اصفهان
برگزاري نشست قرآني و تقدير از برگزيدگان سي و چهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشجويان در دانشگاه هنر اصفهان
امور فرهنگي دانشگاه با همكاري كانون قرآن ، نشست قرآني ويژه اي را به مناسبت ماه مبارك رمضان و تقدير از برگزيدگان بخش هاي كتبي و شفاهي سي و چهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشجويان در روز يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 برابر با سيزدهمين روز از ماه ضيافت الهي در دانشكده مرمت برگزار كرد.
ابتداي جلسه با سخنراني قاري و مبلغ پيشكسوت ، استاد سيد ناصر رضوي شروع شد ايشان در خصوص قرائت قرآن به سبك و مقام هاي متفاوت صحبت نمودند و از ديدگاه پيامبر اكرم (ص) بهترين قرائت را قرائتي دانستند كه ترس از خدا در چهره قاري قرآن احساس شود گويي كه قرآن دارد بر او نازل مي شود .
در ادامه متذكر شدند كه تنها متني كه در هستي همه چيز را در اختيار خودش قرار مي دهد قرآن است و هنرمندي به معناي واقعي هنرمند است كه قرآن در وجود او ريشه و غوغايي به پا كند . رسول اكرم (ص) در اين زمينه مي فرمايند: بهترين شما كسي است كه هم قرآن بياموزد هم آموزش دهد يعني در حال ياددادن قرآن يادبگيرد و در حال يادگرفتن ياد بدهد . كسي كه عاشق قرآن شد خدا به او الهام مي كند و بهترين هنرها را به او ديكته مي نمايد و در پايان به همه اين پيام را هديه كردند كه شما عاشق قرآن باشيد تا خداوند عاشقانه دستتان را بگيرد و در حالي كه عاشق قرآن هستيد عاشق قرآن هم پرورش دهيد .
از برنامه هاي ديگر اين نشست تلاوت قرآن با صوت بسيار زيبا و دلنشين توسط استاد حمزه عوده زاده بود و بعد از آن اهدا لوح تقديربرگزيدگان جشنواره و جوايز نقدي و فرهنگي رتبه هاي برتر مسابقه كتابخواني طبيب عشق بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/03/01
تعداد بازدید:
229
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal